Prowadząca: Małgorzata Ziemann

Gospodarstwo jest położone blisko Włocławka, wiec łatwo tu dotrzeć z dużej aglomeracji. Stanowi cichą ostoję, gdzie można znaleźć empatię i zrozumienie.

Gospodarstwo świadczy w dni robocze 8-godzinną opiekę dzienną, w godzinach od 8:00 do 16:00. Opiekunka, przy wsparciu wolontariuszki, zajmuje się 5-osobową grupą podopiecznych.

W gospodarstwie są przyjmowane osoby starsze i niepełnosprawne, wymagające pomocy w codziennych czynnościach. Opiekunki mają duże doświadczenie, więc pomoc znajdą tu również osoby ze znacznymi dysfunkcjami.

Personel

Opiekunka pani Małgorzata i wolontariuszka pani Agnieszka długo pracowały zagranicą opiekując się osobami starszymi. Są cierpliwe i sympatyczne, a jednocześnie potrafią motywować do zajęć i ćwiczeń. Fachowa wiedza i nabyte doświadczenie pozwalają im świadczyć w pełni profesjonalne usługi.

Zaplecze i otoczenie gospodarstwa

Do dyspozycji podopiecznych jest udostępniony parter domu jednorodzinnego. Przestronny salon z kominkiem pełni funkcję pokoju dziennego i jadalni – przy dużym stole miło jeść wspólne obiady. Można również poćwiczyć, a potem zrelaksować się na kanapie. Jest również dostępny pokój do odpoczynku, łazienka i kuchnia. Wokół domy jest przyjemny ogród – można dbać o rabaty kwiatowe i warzywnik, jak też miło spędzać czas korzystając z pięknej pogody. Dużą sympatię budzą domowe zwierzęta – psy i kot.

W sąsiedztwie gospodarstwa są domy mieszkalne, a wokół ciągną się pola i łąki. Blisko jest dostępna także komunikacja publiczna z Włocławka.

Oferta gospodarstwa

Gospodarstwo zapewnia wsparcie w codziennych czynnościach i towarzystwo grupy osób starszych. Podopieczni mogą liczyć na wszechstronną opiekę – ważne są zarówno ćwiczenia fizyczne, dostosowane do sprawności podopiecznych, jak też rozwój intelektualny, stymulowany przez zadania i gry. Jednak najważniejszy jest spędzany wspólnie czas i rozmowy.