W ramach projektu „Opieka w zagrodzie…” szukamy jeszcze jednego gospodarstwa opiekuńczego, które będzie zapewniać opiekę dzienną dla seniorów z naszego województwa.

Jeśli mieszkasz na wsi, masz gospodarstwo rolne, może rozważałaś znalezienie dodatkowego źródła dochodu? W ramach projektu „Opieka w zagrodzie…” są tworzone gospodarstwa opiekuńcze – miejsca gdzie osoby starsze i niepełnosprawne mogą w bezpieczny i aktywny sposób spędzać czas. Właściciel gospodarstwa, wspierany przez wolontariusza, może pełnić funkcję opiekuna – zawieramy umowę o pracę i płacimy czynsz za powierzchnię wynajętą na potrzeby świadczenia opieki. Bezpłatnie zapewniamy również kurs opieki, jeśli zgłaszające się osoby nie będą miały formalnych kwalifikacji w tej dziedzinie.

Osoby zainteresowane prowadzeniem takiego gospodarstwa zachęcamy do zapoznania się z regulaminem naboru i przesłanie zgłoszenia do biura projektu (pocztą: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, 89-122 Minikowo, z dopiskiem „Opieka w zagrodzie” lub mailem: aleksandra.bielinska@kpodr.pl, najlepiej napisać w tytule wiadomości „Zgłoszenie gospodarstwa”). Na zgłoszenie składają się 3 wypełnione i podpisane formularze – gospodarstwa, opiekuna i wolontariusza – oraz CV opiekuna.

Uwaga! Przedłużamy termin naboru dodatkowego gospodarstwa – na zgłoszenia czekamy do 8 grudnia 2019 r.

W razie pytań proszę o kontaktowanie się z Aleksandrą Bielińską – tel. 52 386 72 13, e-mail: aleksandra.bielinska@kpodr.pl.

Projekt jest realizowany do 30 sierpnia 2020 r.

Do pobrania: