Z inicjatywy Państwa Metkowskich w dniu 20 grudnia 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Wysokiej odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne.

Na tę uroczystość  zaproszono podopiecznych z gospodarstw opiekuńczych z terenu gminy Cekcyn, tj. ze Starego Sumina, Kruszki, Wysokiej oraz z gospodarstwa opiekuńczego w Lubiewicach (gm. Lubiewo). Przybyli również przedstawiciele GOPS w Cekcynie, Dyrektor Szkoły w Iwcu oraz Dyrektor K-PODR Minikowo – Ryszard Kamiński – główny inicjator projektu.

Gospodarstwa te funkcjonują w ramach projektu „Zielona Opieka – gospodarstwa opiekuńcze w woj. kujawsko-pomorskim”, realizowanego przez K-P Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz LGD Bory Tucholskie.

W świątecznej atmosferze, przy suto zastawionych stołach zebrała się liczna grupa osób, aby wspólnie złożyć sobie życzenia. Elementem uświetniającym spotkanie był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwcu. Dzięki zaangażowaniu tamtejszych nauczycieli, dzieci wystawiły Jasełka. Gościnnie został zaproszony również zespół, działający na terenie gminy Lubiewo – „Stokrotki”. Wspólnie śpiewano kolędy oraz piosenki biesiadne. W organizację spotkania włączyli się także opiekunowie i wolontariusze z gospodarstw, którzy  zadbali o drobne upominki dla uczestników, za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała Joanna Jastak, Katarzyna Pieczka- doradcy ds. gospodarstw opiekuńczych.