Jolanta i Jarosław Metkowscy – powiat tucholski

„Agroturystyka na cisowym szlaku” to idealne miejsce dla osób ceniących sobie bezpośredni kontakt z dziewiczą przyrodą, a wszystko to dzięki położeniu w bezpośrednim sąsiedztwie lasu i terenów zielonych, z dala od innych siedlisk ludzkich.

Profil gospodarstwa

W domu, do dyspozycji podopiecznych jest duży jasny pokój dzienny z kominkiem, pokój do odpoczynku połączony z jadalnią, kuchnia oraz łazienka.

W otoczeniu gospodarstwa jest duży ogród i łąka z bogatą i zróżnicowaną roślinnością, a na jego terenie utworzono wyjątkową ścieżkę sensoryczną. Do gospodarstwa prowadzi 200 metrowa droga gruntową biegnąca pośrodku lasu. Posiadłość jest w pełni ogrodzona. W pobliżu jest stacja PKP do której jest dogodny dojazd.

OPIEKUN

Pani Elżbieta Jendryczka – przez 14 lat pracowała jako kucharka i salowa w szpitalu, stąd posiada duże doświadczenie w pracy
z osobami niesamodzielnymi.

Jest osobą empatyczną, komunikatywną i optymistyczną. Ukończyła kurs opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej.

 

WOLONTARIUSZE

Pani Jolanta Metkowska – posiada duże zdolności interpersonalne. Ukończyła wiele kursów i szkoleń w zakresie komunikacji.

Pan Jarosław Metkowski – ma ruchome godziny pracy stąd ma możliwość wsparcia opiekuna. Jest komunikatywny i pomysłowy.

Pani Anna Kinowska – osoba bardzo otwarta i pomysłowa, lubi przebywać z osobami starszymi. Ukończyła kurs opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej.

 

Oferta gospodarstwa

W gospodarstwie świadczona jest opieka dzienna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Gospodarstwo może przyjmować osoby niesamodzielne
ze wszystkich grup dyspanseryjnych z wyjątkiem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ze względu na bariery architektoniczne.

Na terenie gospodarstwa zapewnia się podopiecznym różne aktywności, zgodnie z ich preferencjami, oczekiwaniami i możliwościami. Dom otoczony ogrodem umożliwia komfortowy wypoczynek. Gospodarstwo położone jest w spokojnym otoczeniu, w sąsiedztwie przyrody lasów i łąk, co sprzyja organizacji warsztatów zajęciowych
oraz przebywaniu na świeżym powietrzu. W gospodarstwie zamieszkuje również pies i kot – ulubieńcy domowników i odwiedzających.

Zajęcia proponowane podopiecznym wspierają zachowanie sprawności fizycznej oraz społecznej. Profil zajęć zależy od oczekiwań i możliwości uczestników. W domu znajdują się materiały i urządzenia do szycia i robótek ręcznych, obszerna biblioteczka oraz podstawowy sprzęt do gimnastyki.