W dniu 30 maja 2018 roku wszyscy członkowie ośmiu  gospodarstw opiekuńczych  z powiatu tucholskiego spotkali się w gospodarstwie Pani Elżbiety Augustyńskiej Nad Brdą, w gminie Tuchola,  by wspólnie biesiadować podczas ostatniej majówki w okresie realizacji projektu „Zielona opieka – …”.    

Podczas  spotkania rozbrzmiewała muzyka, toczyły się rozmowy, powstawały pamiątkowe fotografie. A wszystko to przy akompaniamencie unoszącego się w powietrzu zapachu pieczonych na grillu kiełbasek i innych pyszności.  Jak przystało na majówkę seniorom dopisała słoneczna pogoda, co jak najbardziej służyło biesiadowaniu, ale także spacerom po gospodarstwie i  śródpolnych ścieżkach.

Seniorzy uczestniczyli w spotkaniu dzięki zaangażowaniu ich opiekunów, wolontariuszy oraz doradców ds. gospodarstw opiekuńczych z powiatu tucholskiego.

Na majówkę przybył także włodarz Gminy Tuchola – Burmistrz Tadeusz Kowalski, który w rozmowach z opiekunami po raz kolejny wyraził swoje poparcie dla kontynuacji funkcjonowania gospodarstw opiekuńczych.